03
Eki

Enerji -Dergisi -PaperWork Enerji Şirketlerini doküman yönetiminden kurtarıyor

Enerji – Haber ve Araştırma Dergisi
Mart – Nisan 2011 Yıl:16 Sayı:2
GGSoft hakkında çıkan haber.
PaperWork© enerji şirketlerini doküman yönetiminden kurtarıyor.

Kurumsal içerik yönetim pazarında faaliyet gösteren GGSoft, geliştirdiği PaperWork© ürün ailesiyle evrakların elektronik ortamda arşivlenmesini ve yönetilmesini sağlayarak özellikle elektrik ve doğalgaz dağıtımında faaliyet gösteren şirketlerin belge merkezli işlemlerde verimliliğini artırıyor.

1998 yılında kurulan GGSoft, Türk yazılım mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen PaperWork© ürün ailesi ile başta enerji sektörü olmak üzere şirketleri doküman yönetimi ve arşiv sistemi yükünden kurtarıyor. Çeşitli formatlardaki elektronik dokümanların MS Office, text, çizim, ses ve video gibi formatlarda arşivlenmesini ve yönetilmesini sağlayan PaperWork©, aynı zamanda bu dokümanların akışa sokulmasına, yetkisi olmayan kişilerin erişiminden korunmasına, revizyon takibinin yapılabilmesine ve arandığında kolayca bulunabilmesine imkan tanıyor. Kurumsallaşan şirketler için içerik yönetimine olan ihtiyacın hızla arttığını belirten GGSoft Genel Müdürü Tolga Eşiz, amaçlarını doküman temelli yapılan işlerde, karşılaşılan sorunları ortadan kaldırarak hizmet ve yazılım çözümünü tek noktadan sağlamak şeklinde açıklıyor. Sundukları çözümlerin ve servislerin günün şartlarına ve müşterinin değişen ihtiyaçlarına göre yenilendiğini ifade eden Eşiz; “Müşterilerimizin doküman temelli gerçekleştirdikleri işlemlerde verimliliği artıracak kısayollar oluşturmayı ve uygulamayı hedefliyoruz” diyor. 

TEK BİR NOKTADAN YÖNETİM İMKANI SUNUYOR 

PaperWork©’ün ilaçtan perakendeye, otomotivden lojistiğe kadar birçok sektörde kullanıldığını belirten Eşiz, müşteri portföyleri arasında enerji sektörünün de bulunduğunu söylüyor. EPDK’nın yeni düzenlemeleri ile elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin, abone sözleşmelerini elektronik ortama aktarmak zorunda kaldığına dikkat çeken Eşiz şöyle konuşuyor: “Enerji sektöründe sözleşmeler çok önemli bir yere sahip. Özellikle hukuk bölümleri sözleşmelere bağlı olarak ciddi miktarlarda doküman üretiyor. PaperWork© ile tüm sözleşmeler ve dava dokümanları tek bir noktadan yönetilebiliyor, her türlü rapor sistem üzerinden alınabiliyor. Enerji firmalarında dokümanların dağıtım ve paylaşılma maliyetleri PaperWork© sayesinde oldukça düşüyor.”