29
Ağu

PaperWork Nedir?

Dijital süreçler, güçlü şirketler yaratır

PaperWork platformu hem süreçlerinizi hem de dokümanlarınızı dijital ortamda yönetir. Kağıt formları ortadan kaldırır. Web ve mobil ortamlardan işleri yönetmenizi sağlar. İşlerin çalışanların iş yüküne göre dağıtımını yapar ve yapılma sürelerini ölçer. İşlerin anlık takibi ve süreç performanslarının ölçülmesi, firmaya çeviklik kazandırır. Süreçlerin sorunlu noktaları tespit ederek, düzeltmelerini sağlar. Kaynak planlaması yaparak, çalışanlarınızın zamanını en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Belgelerin, yetkili kişiler tarafından görüntülenmesini ve revize edilmesini sağlar. Kurum içinde belgelerin paylaşılmasını ve onay işlemlerini yönetir

İş akışı motoru olmayan uygulamalarda süreç uyarlamak neden pahalıdır?

Kodlama ile uyarladığınız her süreç, işletme ve destek giderleri de göz önünü alındığında oldukça maliyetli olur. Uzun sürede uyarlanır. Süreç üzerinde değişiklik yapmak ise oldukça zordur. ERP için süreç yazdır, satın alma,sözleşme ve öneri sistemi için süreç yap, İK süreçleri için kodlayarak süreç uyarla, kalite sistemi için süreç yazdır… Bunların sonu gelmez. Farklı farklı uygulamalar da süreç uyarlamak, entegrasyon yapmak ve mobil uygulamalarını geliştirmek için harcayacağınız paranın ve kaynağın sınırı yoktur.

Süreçleri PaperWork BPM üzerinde toplayabilir miyim?

Evet, PaperWork’ün gelişmiş elektronik formları ve BPM aracı ile, her türlü iş akışını sistem üzerinde yönetebilirsiniz. Doküman ve süreçlerle ilgili tüm işlemleri PaperWork üzerine alır. Farklı süreç ihtiyaçlarınız için, ayrı ayrı uygulamalar almanıza gerek kalmaz. İşletim, destek ve lisans maliyetleriniz düşer. PaperWork’ü ERP’niz ile entegre ederek, ERP uyarlama maliyetlerinizi ve süresini de kolaylıkla azaltabilirsiniz.

KPI, SLA takibi yapabilir miyim?

PaperWork BPM ile, süreçlerin her adımı izleyebilir ve ölçebilirsiniz. Kişiler üzerindeki iş miktarının izlenmesi, işlerin tamamlanma sürelerinin takibi ve sorunlu adımların tespiti, süreçlerin en verimli şekilde revize edilmesine olanak sağlar. Hedef süre(SLA) ve KPI zaman tanımları ile süre aşımlarında uyarılar gönderilir. Sistem otomatik olarak B planını devreye alarak sürecin aksamasını engeller. İşlerin verilen hedef sürelerde tamamlanıp tamamlanmadığını anlık olarak yönetime raporlar. Kişilerin performans primlerinin, süreçlere bağlanmasını sağlar.

Süreçleri kendim uyarlayabilir miyim?

Amacımız müşterilerimizin bize ihtiyaç duymadan, süreçleri kendi kendilerine uyarlayabilir hale gelmelidir. PaperWork, kodlama ile uyarlamayı ortadan kaldıran teknolojilere sahiptir. Bu sayede müşterilerimiz süreçleri kendileri uyarlayabilmektedir. Parametrik yapıda çalışan, form sihirbazı ve BPMN 2.0 akış tasarım aracı ile en karmaşık süreçleri, formları bize bağımlı olmadan kendiniz oluşturabilirsiniz. Bu amaçla kurulan,”Baykuş Akademi” eğitim merkezimizde, her ay tekrar edilen 15 günlük ücretsiz canlı sınıf eğitimleri ile müşterilerimizin PaperWork uzmanları yetiştirilmektedir.

 

Mobil uygulamanız var mı?

Evet, PaperWork IOS&Android için özel olarak geliştirilmiş native iş akışı ve doküman yönetimi uygulamasına sahiptir. İş akışını ve formlarını tasarladığınızda, hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan mobilde de çalışır. Sahadan mobil formlar ile veriler ve dokümanlar kolaylıkla toplanarak sürece dahil edilir. PaperWork tarafından gönderilen bildirimler mobil cihazlarda “Push message” olarak görülür. İş atamalarından,evrak ve aboneliklerden gelen bildirimlere tıklandığında mobil uygulamada ilgili bölüm açılır. Örneğin, bir uygunsuzluk tespit ettiğinizde, cep telefonunuzdan PaperWork uygulamasını açarak fotoğraf çekip, DÖF formunu doldurarak süreci başlatabilirsiniz.

PaperWork hangi ortamlarda çalışmaktadır?

PaperWork web tabanlıdır. İş akışımız aynı zamanda, kullanım kolaylığını en üste seviyeye çıkarmak için Outlook ve SAP ara yüzlerinden de çalışmaktadır.Benzer şekilde doküman yönetimi çözümümüz de doğrudan SAP R/3 ve S4 HANA’nın içinden de çalışabilmektedir.

. Outlook WF
. PW SAP WF UI
. PW SAP ECM UI

PaperWork formlarını başka uygulamaların içinden kullanabilir miyim?

Form tasarımı tamamladığınızda, PaperWork, formun HTML5 kodunu da üretir. Bu kodu, web veya desktop uygulamanın içerisine tanımlayıp yerleştirdiğiniz de, tasarım ve butonlar çalışır vaziyette uygulamanın içine yerleşir. Böylece PaperWork BPM, başka uygulamaların içinde çalışan formları ile verileri toplar ve iş akışına sokar.

PaperWork dokümanları da yönetir mi?

Evet, PaperWork platformu, SDK üzerinde çalışan,bütünleşik doküman yönetimi ve iş akışı uygulamasından oluşmaktadır. Milyonlarca belge ve onbinlerce işlemi aynı anda yüksek performans ile yönetir. Belge versiyonlama, full text search, tarihçe takibi, link ile belge paylaşım, tarama/indeksleme ara yüzleri, indeks verilerinden arama, belge, klasör, kişi,grup ,rol bazlı yetkilendirme, sistemin özelliklerinden bazılarıdır.

Diğer uygulamalar PaperWork üzerine belge kaydedip, görüntüleyebilir mi?

Evet, entegrasyon ile her uygulama PaperWork Content Server üzerine belge yükleyebilir ve görüntüleyebilir. Tüm dokümanlar PaperWork CS tarafından tek noktadan yönetilir. Uygulamaların üzerinde belge tutulması engellenir.

Kurumsal uygulamalarla entegrasyon var mı?

PaperWork çok geniş entegrasyon seçeneklerine sahiptir. Entegre olamayacağı sistem yoktur.

. Web servisi
. Veri tabanı bağlantısı
. Metod (.NET DLL)
. SDK ile ara yüz entegrasyonu
. Active Directory, LDAP, User list

Connector’ler ile kod yazmadan veri alışverişi;

SAP R/3, SAP S4 HANA, LOGO Tiger 3/Enterprise,
MS CRM, MS Navision, AI, RPA, CPM