İçerenköy Mah. Büyük Kartal Sok. Parlar Bolat İş Mkz. No:19
Pazartesi - Cuma 09:00-18:00
0216 384 0751
Slider

Ölçemezseniz, Yönetemezsiniz

Ana Sayfa > PaperWork İş Akışı > Kural Motoru

Kuralı değiştirin, ilgili formlar ve iş akışları otomatik güncellensin

PaperWork platformu, bütünleşik çalışan kural motoru içermektedir. Bu sayede iş akışının ihtiyacı olan iş kuralları kolaylıkla yönetilebilmektedir. İş akışlarında ve elektronik formlarda yapılan kontroller, sabit değişkenler ve kodlama gerektiren kurallar merkezi bir kütüphane de toplanır. PaperWork Kural Motoru tüm bu bilgilerin merkezi olarak yönetilmesini sağlar. Kütüphanede ki kural bileşenlerinde  bir değişiklik yapıldığında, formlar ve iş akışlarında değişiklik yapmadan tüm sistemin yeni parametrelere göre çalışması sağlanır. Kural motoru, iş akışının uyarlama süresini kısaltır ve destek maliyetlerini düşürür.

 

 

 

Kuralı değiştirin, ilgili formlar ve iş akışları otomatik güncellensin x

Kural Motoru(Rule Engine)

İş akışlarında ve elektronik formlarda yapılan kontroller, sabit değişkenler ve kodlama gerektiren kurallar merkezi bir kütüphane de toplanır. PaperWork Kural Motoru tüm bu bilgilerin merkezi olarak yönetilmesini sağlar. Kütüphanede ki kural bileşenlerinde bir değişiklik yapıldığında, formlar ve iş akışlarında değişiklik yapmadan tüm sistemin yeni parametrelere göre çalışması sağlanır. Kural motoru, iş akışının uyarlama süresini kısaltır ve destek maliyetlerini düşürür.

Kural motoru bileşenleri;

 • Global Değişkenler
  Tüm akışlarda ve elektronik formlarda kullanılan, zaman içerisinde değişiklik gösterebilecek değerlerdir.
 • Listeler
  Kural Motorunda tanımlanan listeler varlık kontrollerinde kullanılırlar. Örneğin ‘İş Akışının belli bir adımında akıştaki değer liste değerlerinden birisine eşit ise şu adıma git’ gibi tanımlamalar yapılabilir.
 • Tablolar
  PaperWork Kural Motorunda MS Excel’de olduğu gibi tablo oluşturmak mümkündür. Amaç verilen satır veya sütun değerlerine göre geçerli veriyi alarak kullanmaktır.
 • Fonksiyonlar (C# kod parçaları)
  Tanımlama ile uyarlanamayacak kadar karmaşık kurallar,bütünleşik kod yazma ortamında C# kullanılarak oluşturulur.
 • Test
  Entegre test ortamı sayesinde oluşturulan kurallar anında çalıştırılabilir. Daha üretim ortamına geçmeden olası ek ihtiyaçlar, değişiklikler, hatalar anında görülerek gerekli önlemler alınabilir.
Broşür

Kural Motoru Avantajları x

Bakım ve destek maliyetleri düşürür. Bir kural bileşeni değiştiğinde bağlı olan tüm form ve iş akışları otomatik olarak güncellenir

Entegre test ortamı sayesinde oluşturulan kurallar çalıştırılır kontrol edilir

Kurum içerisindeki tüm kurallar merkezi tek bir yapı üzerinde toplanır. Kurallar şeffaf olarak izlenir, optimizasyon yapılır

Hata oranı düşer, standart sağlanır

Kurallarda yapılacak değişikliklerin nereleri etkileyeceği önceden görülür

Kural bileşenleri, birden fazla iş akışında ve elektronik formda kullanılabilir

Bizden Haberler x