İçerenköy Mah. Büyük Kartal Sok. Parlar Bolat İş Mkz. No:19
Pazartesi - Cuma 09:00-18:00
0216 384 0751

Acıbadem Sağlık Grubu

Proje Detayıx

Acıbadem Sağlık Grubux

Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde Türkiye genelinde açtığı hastaneler ile yayılan ASG grubu, hızla büyüyen arşivlerini kontrol etmek için bir çözüm arayışına girmişti. Amaç grubun büyüme strateji ile doğru orantılı olarak artan, hasta dosyaları ve üretilen dokümanları yönetmekti.

Çeşitli çözümler incelendikten sonra, ASG grubu PaperWork doküman arşiv ve yönetim sistemini tüm hastanelerinde uygulamaya karar verdi.

Acıbadem Sağlık Grubu(ASG), 200 milyon $ cirosu ile Türkiyenin önde gelen sağlık kuruluşlarından biridir. ASG bünyesinde bulunan beş hastane de PaperWork çözümünü hasta dosyalarının elektronik ortamda yönetilmesi için kullanmaktadır.

Çözümün Bileşenleri

Hasta dosyasının içeriğine baktığımızda hastane genelinde üretilen farklı boyut ve tipteki çok sayıda dokümandan oluştuğunu görürüz. Hastane yönetim uygulamasında, bilgilerin çoğu olsada önemli miktarda ki bilgi de hasta dosyalarında fiziksel ortamda bulunmaktadır. Sağlık personeli hasta ile ilgili işlem yapmadan önce mutlaka hasta dosyasını görmek istemektedir.

Fiziksel ortamdaki hasta dosyalarına ulaşım sürelerinin uzunluğu ve güvenliğin sağlanması en önemli sorunlardandır. Uygulanan çözüm ile hastane personelinin dokümanlara ulaşım süresi çok kısalmış ve hizmet kalitesi artmıştır.Hasta dosyalarının fiziksel olarak dağıtımında ve geri toplanmasında harcanan zaman ve para maliyeti ortadan kaldırılmış ve arşivin işletme maliyetleri azalmıştır. Bu işlem sonucunda ASG grubu yılda 50.000 YTL arşiv işletme maliyetlerinden tasarruf etmiştir.

Kullanılan uygulama ve alınan servisler,
PaperWork Uygulama sunucusu,
PaperWork Web Uygulama Sunucusu,
Yazıcı Sunucusu,Entegrasyon Modülü,
OCR ve Önizleme Modülü

Yetkili kişi
Tanzer Özdil

.