İçerenköy Mah. Büyük Kartal Sok. Parlar Bolat İş Mkz. No:19
Pazartesi - Cuma 09:00-18:00
0216 384 0751

Amerikan Hastanesi

Proje Detayıx

Amerikan Hastanesix

Süreçleri PaperWork’ e Emanet.

Yeni başlayan iş akışı projesi ile satınalma , avans talep, izin,avans kapama, fatura onay,masraf talep vb gibi süreçler PaperWork BPM üzerinde yönetilecek.
Amerikan Hastanesi,dijitalleşme konusunda ilk yatırımı yapan hastaneler arasındadır. 2008 yılından beri,hasta dosyaları tamamıyla PaperWork ECM platformu üzerinde dijital ortamda yönetilmektedir.
PaperWork ECM çözümümüz ürünün tüm özelliklerini içeren API ye sahiptir. .NET ve WEB Service kütüphanelerinin sağladığı gelişmiş entegrasyon altyapısı ile hastanenin kullandığı diğer uygulamalarla entegre çalışmaktadır.

Entegrasyon yapılan sistemler;

 

  • Hastane yönetim uygulaması, belgelerin indeks verileri HBYS siteminden alınıyor. HBYS sistemi içinden PW de bulunan belgeler görüntülenebiliyor
  • Doktorların kullandığı mobil uygulama, üzerinden PW de bulunan hasta dosyaları mobil cihazlar üzerinden görüntülenebiliyor
  • Oracle İK uygulaması, özlük bilgileri Oracle İK uygulamasından PW’e aktarılıyor. Oracle İk uygulaması içinden PW’deki özlük belgeleri görüntülenebiliyor

 

PaperWork hasta dosyaları Arşiv sisteminin sayısal özellikleri ;

1,500+ kullanıcı
50.000.000+ sayfa
3.00.000+ kayıt

PaperWork sistemine, günde 5.000-6.000 sayfa taranarak veya entegrasyon ile diğer sistemlerden aktarılmaktadır

Amerikan Hastanesinin dijital hasta dosyaları arşivi ile kazançları

Bu kadar büyük bir arşivi PaperWork sayesinde yarı sayıda personel ile yönetebiliyorlar.
Nişantaşı’ nda ki arşivin büyüklüğü projeden önce 300 m2 idi. Şu anda 75 m2. Fiziksel arşivi Kağıthane’de ki depolarına yolladılar. Arşivden kazanılan yere iki ameliyathane ve muayene odaları yaptılar.
Doktorlar ve sağlık personeli hasta dosyalarına anında ulaşabiliyorlar. Katlar arasında hasta dosyalarının dağıtılması ve toplanması işi tarih oldu.
Gelişmiş güvenlik yapısı ile hasta dosyalarının gizliliği en üst seviyede sağlanmış oldu.
Müşteriler çok hızlı hizmet almaya başladılar, hasta dosyalarının beklenmesi veya yanlış dosyaların gelmesi gibi olaylar ortadan kalktı.
Sağlık dokümanlarının çoğaltılması ve kullanılmasından doğan kâğıt ve iş gücü maliyetleri azaldı.

.