İçerenköy Mah. Büyük Kartal Sok. Parlar Bolat İş Mkz. No:19
Pazartesi - Cuma 09:00-18:00
0216 384 0751

FleetCorp Başarı Öyküsü

Proje Detayıx

FleetCorp Başarı Öyküsüx

Filo kiralamanın öncü markası FleetCorp, tüm iş sürecini PaperWork ile yönetiyor

Filo kiralama ve yönetimi sektörünün güvenilir ve profesyonel şirketi FleetCorp Türkiye, doküman ve süreç yönetimi için PaperWork’ü seçti. Tüm iş süreçlerini PaperWork üstünden yöneten şirkette belge sirkülasyonu azalırken, maliyet ve kağıt tasarrufu elde edildi. Belgelere erişim hızlanırken, şirket kişi bağımsız çalışmanın avantajlarını da yaşadı.

FleetCorp Turkey Bilişim Teknolojileri Direktörü Hande Akçay:

PaperWork ile çalışıyor olmak şirketimiz için önemli iki projede bize faydalar sağladı. Athlon Car lease International firmasının Türkiye temsilciliğini aldık.
Diğer yandan büyük bir otomobil üreticisiyle stratejik ortaklığa gidiyoruz.

1996 yılında kurulan operasyonel filo kiralama firması FleetCorp, bugün sektöründe en önemli şirketlerden biri konumunda. Müşteri profilini ağırlıklı kurumsal ve çok uluslu şirketlerin oluşturduğu FleetCorp, 7940 araç parkına ve her sektörden olmak üzere 620 müşteriye sahip.Teknoloji yatırımlarına da büyük önem veren FleetCorp, doküman ve süreç yönetimi için PaperWork’ü seçti.

Tüm iş süreçlerini PaperWork üzerinden yöneten FleetCorp, PaperWork sayesinde süreç yönetiminde birçok fayda elde etti.

“PaperWork’ü en sıkı kullanan şirketlerden biriyiz”

2007 yılında FleetCorp Türkiye CEO’su Dominique Cardineau’nun aralarına katılmalarıyla birlikte yeniden yapılanma sürecine girdiklerini, BT yatırımlarının bu yeni yapılanmada büyük rol oynadığını anlatan FleetCorp Turkey Bilişim Teknolojileri Direktörü Hande Akçay, bu süreçte gerçekleştirdikleri en önemli projelerden biri olarak da PaperWork projesini işaret etti. Filo kiralama ve yönetiminde çok fazla evrak işinin olduğunun altını çizen Akçay, şöyle konuştu: “Evraklar arasında kayıplar yaşıyorduk, dokümanlara hızlıca ulaşamıyorduk. Ayrıca iş süreçlerinin yönetiminde aksaklıklar yaşanıyordu. Tüm bunlar iki önemli ihtiyacımızı ortaya çıkardı:Birincisi arşivleme ve evrakların dijital ortama taşınıp orada takip edilmesi, ikincisiyse süreçlerimizin daha efektif yönetilmesiydi. Bu noktadan yola çıkarak PaperWork’ü kullanmaya karar verdik. Tüm iş süreçlerimizi PaperWork’ e taşıdık. Satış departmanı ile başlayan operasyonel süreçlerimizi, bu süreçlerde oluşan dokümanlar ve dokümanların departmanlar arasında onay sürecinde dolaştırılması PaperWork Doc Flow Doküman Akışı ürünü ile gerçekleştiriliyor. Müşterilerimizin araç alımı, sigorta ve kredi işlemleri,poliçeleri, hasarları ve trafik ceza ödemeleri gibi tüm kurum içi onay süreçlerimizi PaperWork doküman akışı üzerinde yönetiyoruz. Bugün PaperWork’ü en sıkı kullanan şirketlerden biri olduğumuzu düşünüyorum.”

“PaperWork’ün esnek ve yönetilebilir yapısı, seçimimizde etkili oldu”

PaperWork’ü seçme sebeplerinden bahseden FleetCorp MIS Takım Lideri Ufuk Kandemir, PaperWork’ün yerli bir yazılım olmasının avantajına dikkat çekerken, PaperWork’ün arkasında rahatlıkla ulaşabilecekleri, her şeylerini paylaşıp, destek alabilecekleri bir ekip olduğunu vurguladı. Kandemir, PaperWork’ün esnek yapısının programı kendilerinin yönetmesi açısından büyük kolaylık getirdiğine dikkat çekerken, “Doküman akışı tarafında birkaç günlük eğitimle gerekli akışları kendimiz yapabiliyoruz. PaperWork’ün yönetilebilir yapıdaki çözümünü kendimize uyarlayabilme imkanı bizim için çok kritikti. Bu noktada PaperWork ekibinin de bize büyük yardımları oldu. 2009 ortalarında başlayan proje 2010 başında canlı hale geldi, 2008’den bu yana elimizdeki tüm evrakların taranması gibi uzun sürebilecek işlemlerin varlığına rağmen proje kısa bir sürede başarıyla tamamlandı” şeklinde konuştu.

Satış sonrası destekte kusursuzluk

Bu noktada satış sonrası desteğin önemine dikkat çeken FleetCorp Turkey Bilişim Teknolojileri Direktörü Hande Akçay, projenin hızlı ve sorunsuz ilerlemesindeki en önemli unsurun satış sonrası desteğin kusursuzluğu olduğunu dile getirdi. “Satış sonrası destek anlamında biz PaperWork’ten çok memnunuz” diyen Akçay, “Proje süresince aklımıza hep yeni fikirler geldi. Şu konuyu da PaperWork üzerine taşıyabilir miyiz diye düşündüğümüz çok oldu. Bunları tek başına yapmamız ise imkansızdı. Bu anlamda PaperWork ekibi bize büyük destek verdi. Ekipler arasında büyük bir sinerji oluştu. Yaşayan ve ilerleyen bir süreci birlikte başarılı bir şekilde yönettik” dedi.

“PaperWork’ün Full-Text-Search özelliği çok işimize yaradı”

Ufuk Kandemir, belge sirkülasyonun azaldığını, maliyet ve kağıt anlamında tasarruflar elde ettiklerini kaydederken, yetki seviyesine göre her isteyenin istediği belgeye anında ulaşabildiğini ifade etti. PaperWork’ün Full-Text-Search özelliğini de çok sık kullandıklarını belirten Kandemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir belgeyle ilgili sadece ufacık birşey biliyor olsak bile PaperWork’te araştırıp bulabiliyoruz.”

Hande Akçay şöyle devam etti:

“PaperWork süreçleri yönetmemizde çok yardımcı oldu. Kağıt tasarrufu sağladık, kişiden bağımsız çalışmanın avantajlarını yaşıyoruz. Evrakların kaybolması, unutulması gibi riskler ortadan kalktı. Onay mekanizması çok gelişti. Ayrıca PaperWork ile çalışıyor olmak, şirketimiz için önemli iki projede bize faydalar sağladı: Athlon Car lease International firmasının Türkiye temsilciliğini aldık. Diğer yandan büyük bir otomobil üreticisiyle stratejik ortaklığa gidiyoruz. Bunlarda BT yatırımlarımızın da büyük payı oldu. BT’ye verdiğimiz önem, PaperWork gibi bir yazılıma sahip olmamız, altyapımız bu gelişmelerde belirleyici rol oynadı.”

“İki ekip arasında büyük bir sinerji oluştu”

GGSoft Yazılım Satış Direktörü Gökhan Dikici ise, projenin başarılı olmasında en önemli faktörlerden
biri olarak, FleetCorp’un projeye bakış açısı ve desteğini gösterdi. İki ekip arasında sinerji oluştuğunu, iki tarafın da aynı oranda projeye destek verip sahiplendiğini anlatan Dikici, “FleetCorp yönetimi ve bilgi işlem ekibi hep bir adım öne gitme çabasında. Birçok şirket bir ürünü aldığı şekilde devam ederken, FleetCorp ise hep daha ileri nasıl gidebiliriz diye düşünüyor. Bu projeye ve PaperWork ürününe çok şey katıyor” şeklinde konuştu

.